W dzisiejszych czasach, ludzie tworzą jeszcze więcej nowości. Z dnia na dzień jest ich jeszcze więcej oraz interesują nas swoją jakością. Do takich nowości należy także herbata kwitnąca, kulki herbatki, herbatka artystyczna. Jest to na rynku polskim nowość, stąd dużo spośród nas nie wie, co to jest, ani na jakich zasadach funkcjonuje. Jest to niezwykle efektowne. Podczas parzenia herbatki, gdy delikatnie wrzuci się jej kulę do ciepłej wody, powoli zmienia się w piękną kompozycję równo złożonych liści najdoskonalszej klasy herbatki zielonej czy białej barwnych kwiatów: jaśminu, amarantusa, chryzantemy bądź też lilii.

Kwitnąca herbata: co to takiego?

Herbata kwitnąca, to zawsze połączone liście białej czy zielonej herbatki, jakie kwitną po zalaniu wrzątkiem. Herbaciany pąk, po skąpaniu w ciepłej wodzie, długo się otwiera, tworząc idealne przedstawienie. Po zaparzeniu z liści występuje barwny kwiat. Do zrobienia kulek kwitnącej herbatki wykorzystuje się zawsze dwa typy herbat: zieloną oraz białą. Mają one najwięcej zalet leczniczych. Liście zielonej herbatki nie są poddawane fermentacji, dzięki czemu zachowuje ona wszelkie własne właściwości.

Herbata Kwitnąca posiada szereg właściwości leczniczych

Herbata zielona pochodzi z liści nie uległych fermentacji – niedługo po zerwaniu prowadzony jest mechanizm suszenia. Dzięki temu przechowuje ona więcej ważnych elementów od czarnej herbatki czy oolanga. Jest także lepsza w smaku od ciemnych herbat. Herbata biała natomiast tymże różni się od herbatki zielonej tymże, iż pochodzi z młodych pąków, jakie jeszcze nie nadążyły się rozwinąć. Zebranie takich pączków możliwe jest tylko na wiosnę. Młode listki zawierają 3x więcej polifenoli aniżeli liście stare.

Sposób parzenia

Sposób parzenia herbat kwitnących jest niezwykle charakterystyczny. Najlepszy wywar otrzymuje się wielokrotnie po upływie 2–3 minut od czasu napełnienia naczynia wodą. Jej temperatura może się różnić we współzależności od typu herbatki oraz dodatków. Wielokrotnie zamyka się ona pomiędzy 75 natomiast 90 stopniami, chociaż w pewnych sytuacjach doskonale sprawdzi się jeszcze cieplejsza. W wypadku tejże herbatki dobry czas oraz odpowiednia temperatura parzenia to jeszcze nie wszystko.

Jak długo parzymy herbatę kwitnącą ?

Okres parzenia herbatki kwitnącej zależny jest od jej rodzaju. Kule z widocznym kwiatem parzymy do dwóch minut, więc tyle ile parzy się normalną herbatkę. Jednak kulki z kwiatem ukrytym potrzebują więcej czasu. Wielokrotnie jest to prawie pięciu minut. Tyle czasu trzeba, by kwiat się rozwinął. Gdy to się stanie, mechanizm parzenia, możemy uznać za zrealizowany.

Sprawdź także: https://czasnaherbate.net/31-herbata-kwitnaca

Dodaj komentarz